Porady | Ślub  |  10 czerwca 2015

Dzień ślubu

Dzień ślubu to jeden z najpiękniejszych dni w życiu ale i często najbardziej stresujący. Po wielomiesięcznych przygotowaniach Para Młoda chce, aby wszystko podczas uroczystości wypadło jak najlepiej. W tym dniu należy wyspać się, bo przed Wami bardzo długi dzień i równie długa noc…

Najlepiej wstać około 9.00, zjeść śniadanie i udać się na umówioną wcześniej wizytę u fryzjera. Pan Młody długo u fryzjera nie posiedzi, natomiast przed Panną Młodą nawet kilka godzin upiększania, aby w tym dniu doskonale wyglądać. Jeżeli Panna Młoda chciałaby mieć inny kolor włosów, to powinna o to zadbać wcześniej,  a nie w dniu ślubu. Czasami panie chodzą na tydzień lub dwa tygodnie przed ślubem na wykonanie fryzury próbnej.

W czasie, gdy Panna Moda jest u fryzjera, Pan Młody powinien zająć się:
– odebraniem wiązanki ślubnej i butonierek, ewentualnie dekoracji na samochód
– odebraniem samochodu lub innego pojazdu do ślubu
Pannę Młodą czeka jeszcze makijaż albo u kosmetyczki, albo w domu. W tym dniu na manicure jest już za mało czasu, najlepiej wykonać go dzień wcześniej.

W odpowiednim momencie przekażcie swoje telefony komórkowe osobom, które będą kompetentne i ‚przytomne’ oraz w razie czego będą miały możliwość do Was podejść i przekazać ważną wiadomość. Tak samo przekażcie swoje niezbędne rzeczy osobiste.

Kiedy Panna Młoda jest już gotowa – Pan Młody powinien zawitać w domu swojej wybranki i, po błogosławieństwie udzielonym przez rodziców, Młodzi pojadą samochodem najpierw do fotografa (lub w plener na sesję ślubną), a dopiero potem do Kościoła. Sesja zdjęciowa wykonana po ślubie nie jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy planowane jest wesele – goście nie zasiądą bowiem do stołu, póki nie powitają Młodych, a zbyt długie oczekiwanie na Młodą Parę jest nietaktem ze strony gospodarzy.

Czasem podczas ślubu może zdarzyć się coś niespodziewanego, co może spowodować spore zdenerwowanie. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście i trzeba starać się opanować nerwy. Goście zapamiętają to, jak wyglądaliście, czy impreza była udana, a nie czy sukienka się oberwała lub coś się stłukło. Oczywiście podczas wesela Pan Młody do północy nie powinien pić zbyt wiele alkoholu, bo może nie dotrwać do kolejnych uroczystości i dzielenia tortu.

 

Zdjęcie: unsplash.com