Inspiracje  |  2 kwietnia 2017

Zaręczynowe prezenty dla… przyszłych teściów [4 POMYSŁY DLA NIEGO]

Przekazanie informacji o zaręczynach rodzicom wybranki bywa czasem nie mniej stresujące niż właściwe oświadczyny. Jak to zrobić z klasą – pisaliśmy w tym tekście. Ponieważ w dobrym tonie (żeby nie powiedzieć – obowiązkowe) jest przybycie z drobnymi upominkami, dziś podpowiadamy, czym można zrobić miłe wrażenie na przyszłych teściach.

1. Kwiaty dla teściowej, alkohol dla teścia

Czasy i mody się zmieniają, a jednak bukiet dla niej i butelka dla niego to wciąż zestaw klasyczny i wybierany najczęściej. Nie obejdzie się bez wcześniejszej rozmowy z narzeczoną – koniecznie trzeba się dowiedzieć, jakie kwiaty lubi jej mama (a jeszcze lepiej, jakich nie lubi!), i co chętnie pija ojciec (oraz czy w ogóle pija, czy np. nie ma przeciwwskazań zdrowotnych).
Bukiet dla teściowej powinien być raczej okazały, elegancki, narzeczona na pewno podpowie, czy jej mama woli klasyczne, czy bardziej nowoczesne bukiety. Zamiast klasycznej wiązanki można kupić modne ostatnio kwiaty w pudełku. Narzeczony nie może też zapomnieć o bukiecie dla swojej ukochanej (może być nieco mniejszy niż ten dla przyszłej teściowej). Dla teścia można wybrać dobre wino, koniak, whisky lub nawet szampana, w złym tonie jest wódka. Ważna uwaga: bukiet mamie narzeczonej daje się na powitanie, alkohol jej ojcu – dopiero po oświadczynach/ich ogłoszeniu, po deserze.

collageprezenty

 

2. Zabawne t-shirty z napisami

„Przyszła Teściowa”, „Przyszły Teść”, „Mama Panny Młodej”, „Ojciec Panny Młodej”, a nawet „Wymarzona Teściowa”, „Wymarzony Teść” – jeśli rodzice narzeczonej mają poczucie humoru, można się pokusić o zamówienie specjalnie dla nich koszulek z zabawnymi napisami i wręczenie ich, gdy dowiedzą się o oświadczynach. Takie koszulki można zamówić przez internet, a tekst nadruku wymyślić samodzielnie. Narzeczoną należy wcześniej dopytać o rozmiary. Jeśli przyszli teściowie będą takie koszulki z zadowoleniem nosić – naprawdę można sobie pogratulować!

collagetesciowa

3. Spersonalizowane kubki

Nam najbardziej spodobały się takie z ustami dla przyszłej teściowej i z wąsami dla przyszłego teścia (jeśli jest wąsaty). Inna opcja to kubki z napisami. Na poranną kawę, która rodzicom narzeczonej pozwoli oswoić się z sytuacją…

collagekubki

4. Wspólne doświadczenie

Jeśli chcecie naprawdę lepiej się poznać i razem z narzeczoną nie macie wątpliwości, że przyszli teściowie podchwycą ten pomysł, a budżet pozwala na szaleństwo, możecie zdecydować się na prezent jednorazowy, ale niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju: czas spędzony wspólnie na robieniu czegoś niecodziennego. Tu pana młodego ogranicza tylko fantazja. My podpowiadamy: wycieczkę do Escape Roomu (razem rozwiązujecie zagadki, by wydostać się z pokoju – poproś obsługę, by na wasze wyjście otworzyła szampana!), warsztaty gotowania połączone z kolacją, a nawet lot – helikopterem lub balonem (np. nad miejscem, gdzie chcielibyście w przyszłości zbudować swój dom), a nawet lot w tunelu aerodynamicznym.

 

Tagi: