Scenariusze Zaręczyn  |  9 maja 2017

Zaręcz się w Noc Świętojańską!

Musisz uwijać się szybko – czasu do tej szczególnej nocy nie pozostało już zbyt wiele. A tu przecież trzeba tyle rzeczy przygotować! Noc świętojańska inaczej wigilia św. Jana obchodzona jest z 23 na 24 czerwca. 

  • Pierścionek – jak wybrać ten właściwy? Szukaj inspiracji tu: KLIK!
  • Okoliczności towarzyszące… i sprzyjające – szybko sprawdź, czy w okolicy nie jest wyprawiana specjalna impreza, która pozwoli wprowadzić Twą wybrankę w iście magiczny nastrój. Powszechnie grupy rekonstrukcyjne organizują specjalne obchody tej magicznej nocy i nie ograniczają się one do wypuszczenia lampionów z miejskiego mostu. Załapanie się na takową imprezę pozwoli wejść Wam w magiczny klimat nocy, podczas której łatwo będzie Ci namówić ukochaną, by udać się ciemny las w poszukiwaniu niezwykłego skarbu. Przykłady imprez stanowiących idealny podkład pod Wasze zaręczyny? Np. ta krakowska KLIK! lub warszawska KLIK!. Jeżeli w Twej okolicy nie ma podobnej imprezy, nie załamuj rąk, tylko dzwoń po wsparcie.
  • Wsparcie pożądane – a więc w okolicy Twego miejsca zamieszkania nie ma ani tyci stylowej imprezy w plenerze? Nie szkodzi! Od czego przyjaciele? Skrzykujesz ich szybko, by zorganizować własną! Scenariusz? Nie musi być zakrojony na wielką skalę: istotniejsze jest znalezienie miejscówki, w której będzie można rozpalić symboliczne ognisko. Reszta zależy od Waszej inwencji: może pokusicie się o niesamowite opowieści? Może o tańce przy odpowiednim akompaniamencie? Przygotujecie stosowny przyodziewek? To mniej istotne, o meritum imprezy będą wiedzieć przecież wszyscy poza jedną osobą: Twą ukochaną! Wszystko służyć ma temu, byście ruszyli na poszukiwanie kwiatu paproci! A że wyprawa solowa śmiało zakrojone wyzwanie jak dla nieobeznanych survivalowo mieszczuchów, to udajecie się w poszukiwania np. dwójkami, a że Twoją parą jest oczywiście ona…
  • Niezbędna wstępna wyprawa rozpoznawcza – oczywiście bez niej ani rusz! Nim powiedziesz ukochaną w ciemny las, dokładnie badasz teren za dnia, najlepiej nie sam, a z grupką wtajemniczonych przyjaciół i najlepiej niejednokrotnie! Pamiętaj, że Wasz romantyczny wieczór pełen magii, łatwo może zmienić się w niepożądany koszmarek, jeżeli zabłądzicie i zamiast miłego dreszczyku, dostarczycie sobie jedynie porcji prawdziwego stracha i powodów do wstydu przed ekipami poszukującymi Was. Najlepiej postawić na sprawdzone trasy wycieczkowe, szlaki oznaczone na mapach i nie zbaczać z poznanego wcześniej terenu. Nawet najbardziej banalny za dnia zagajnik zmienia się w nocy do nie poznania! Poza tym Wasz spacer po ukryty wcześniej skarb nie może się zbyt przedłużać.
  • Miejsce odnalezienia „kwiatu paproci” – oczywiście powinno tonąć w stosownych paprociach! Nie ma takowych w wybranym przez Was lasku? Nie szkodzi! Od czego poczciwe paprotki w doniczkach? W pewnym momencie snop światła z Twej latarki trafi na stosowne miejsce, gdzie wykrzykniesz: Są! Paprocie!  Jaki kwiat wystąpi w roli tego jedynego, rosnącego wśród paproci? Zdaj się na radę dobrej florystki i postaraj się, by wybór był naprawdę unikatowy. A gdy już ona go dostrzeże (bo przecież nie Ty!), gdy zerwie go i dostrzeże, że „kwiat paproci” ma niezwykle zaskakujący owoc, Ty… już chyba będziesz wiedział, co powiedzieć, prawda?

Uwaga!

Oczywiście, gdy z pierścionkiem na palcu i kwiatem paproci w ręce Twa ukochana opuści las, możecie być w zbyt romantycznych nastrojach, by zająć się czymś tak przyziemnym jak uprzątnięcie terenu po Waszym wieczorze świętojańskim. Zadbaj zatem wcześniej o to, by nikt nie odkrył, jak dobrze się bawiliście. Najlepiej angażując w to wtajemniczoną ekipę przyjaciół, których poszukiwania nie muszą być przecież tak dogłębne jak Wasze: ich wyprawa może zakończyć się szybkim uznaniem niepowodzenia i powrotem na miejsce wcześniejszej biesiady – lub jeżeli uprzątnęliście jej ślady wcześniej – do domów.

Chyba, że będą czekać na Wasz powrót, by dalej świętować – już Wasze zaręczyny. I tak choćby i do rana! To przecież najkrótsza noc w roku! A dla Was – do zapamiętania na całe życie.

Zabieraj się do dzieła! Masz niewiele czasu!

Pomocne strony, by dobrze zaplanować „wyprawę”:

http://www.survival.strefa.pl/scena0.htm

Szkoła przetrwania, czyli wspomnienie pierwszej wyprawy

http://www.survivalmode.pl/tag/wyprawa-survivalowa/